Porady z zakresu prawa cywilnego

Prawo cywilne to bardzo szeroka dziedzina obejmująca stosunki prawne między osobami fizycznymi (konsumentami, przedsiębiorcami), osobami prawnymi (spółkami prawa handlowego) a nawet niektóre stosunki na linii obywatel – państwo). Nie sposób wymienić wszystkie sprawy cywilne, które jako adwokat mogę poprowadzić w ramach prowadzonej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi oraz Bełchatowie. Sprawy cywilne, którymi zajmuję się jako adwokat obejmują wynikają przede wszystkich ze stosunków umownych lub tzw. deliktów

W ramach stosunków umownych, które reguluje prawo cywilne mogę pomóc przygotować, zrecenzować, zinterpretować jak również pomóc w dochodzeniu roszczeń wynikających z:

– umowy sprzedaży, zamiany, dostawy

– umowy o dzieło, o roboty budowlane

– umowy najmu, dzierżawy

– umowy leasingu

– umowy pożyczki, kredytu

– umowy zlecenia

– umowy komisu

– umowy ubezpieczenia

– umowy darowizny

Kompleksowe opracowanie umowy, która ma w prawidłowy sposób zabezpieczyć interesy klienta zawsze wymaga indywidualnego podejścia. W szczególności odradzam korzystania z gotowych wzorów umów, dostępnych w Internecie. Wzór taki w wielu przypadkach nie będzie należycie zabezpieczał naszych interesów a w niektórych sytuacjach nie będzie się nadawał do zastosowania (mimo, że wydaje się inaczej). Przykładowo, kilkukrotnie w Bełchatowie oraz Łodzi zgłosili się do mnie klienci, którzy zawarli umowę przedwstępną kupna-sprzedaży nieruchomości, na podstawie którego chcieli później nabyć tzw. lokal spółdzielczy (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego). Zawarta umowa nie nadawała się więc do celu, do którego została zawarta. Wizyta u adwokata przed podpisaniem umowy pozwoliłaby uniknąć takiej sytuacji.

W ramach tzw. deliktów (stosunków pozaumownych), które reguluje prawo cywilne, jako adwokat przykładowo zajmuję się takimi sprawami cywilnymi jak:

– dochodzenie roszczeń wynikających ze szkód powstałych na skutek wypadku drogowego, poślizgnięcia się na oblodzonym chodniku lub śliskiej podłodze w centrum handlowych, czy też błędu medycznego (nieprawidłowej diagnozy, leczenia lub jego zaniechania).

– dochodzenie roszczeń wynikających z ochrony dóbr osobistych. Przykładowo mogą to być roszczenia związane nękaniem przez firmy windykacyjne, czy też z publikacją artykułów prasowych zawierających nieprawdziwe informacje). W ramach tych spraw cywilnych jako adwokat nie tylko uzyskać stosowne zadośćuczynienie, ale też nakazanie opublikowania przeprosin w prasie wydawanej w Łodzi lub w Bełchatowie czy też zakaz podejmowania w przyszłości określonych działań.

Kancelaria Adwokacka Artur Lewandowski mieszcząca się w Łodzi oraz w Bełchatowie za każdym razem dokłada wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom Klientom i rzetelnie bronić ich interesów.