Porady z zakresu prawa pracy

Profesjonalna kancelaria adwokacka – Łódź i okolice

Kancelaria Adwokacka Artur Lewandowski oferuje profesjonalne i efektywne wsparcie w sprawach z szerokiej dziedziny, jaką jest prawo pracy. Główna siedziba naszej kancelarii znajduje się w Łodzi, natomiast filia w mieście Bełchatów. Usługi kierujemy również do Klientów z okolicznych miejscowości. W razie potrzeby jesteśmy też w stanie dojechać do mieszkańców całego województwa łódzkiego i innych obszarów.

Szeroka oferta usług

Zapewniamy kompleksowe usługi zarówno w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym. Reprezentujemy Klientów podczas postępowań sądowych, a także oferujemy skuteczne doradztwo i porady prawne. Nasze usługi kierujemy do osób prywatnych oraz firm (pracodawców).

Główne obszary naszej praktyki to przede wszystkim zagadnienia dotyczące odpowiedzialności porządkowej i materialnej pracowników, ich zwalniania (w tym zwolnienia grupowe, indywidualne i tzw. „trudne zwolnienia”) oraz zatrudniania (np. optymalizacja zatrudnienia, dedykowane umowy o pracę), nieprawidłowości w wypłacie wynagrodzenia czy innych roszczeń wynikających z konfliktów z pracodawcą. Zajmujemy się sprawami związanymi z transferami pracowników (m.in. przejściem zakładu pracy na innego pracodawcę) mobbingiem oraz dyskryminacją, zakazem konkurencji czy kontrolami PIP u pracodawcy.

Rozwiązujemy i doradzamy w temacie zbiorowego prawa pracy (w tym negocjacji ze związkami zawodowymi, porozumieniami zbiorowymi czy układami zbiorowymi pracy) oraz sporów z zakresu prawa pracy, dotyczących m.in. konfliktów o przywrócenie do pracy, o sprostowanie świadectwa pracy, odszkodowania związane z niezgodnym z prawem rozwiązaniem umów o pracę oraz związane z niepodejmowaniem konkurencyjnej działalności, o nadgodziny, ustalenie stosunku pracy, odprawę związaną ze zwolnieniem z przyczyn, które nie dotyczą pracownika lub o uchylenie kar porządkowych. Bogatą ofertę naszych usług uzupełniają zagadnienia dotyczące tworzenia, opracowywania i poprawiania wszelkiego rodzaju regulaminów prawa pracy, w tym np. regulaminów wynagradzania, pracy, korzystania ze służbowego sprzętu i komputerów, jak również regulaminów zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty oraz do kontaktu. Nasz adwokat po zapoznaniu się z Państwa sprawą odpowie na wszelkie pytania i przedstawi możliwości rozwiązania problemu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji drogą mailową, telefoniczną oraz osobiście w siedzibie kancelarii w Łodzi i w filii w Bełchatowie.