Z zakresu prawa cywilnego

Prawo cywilne a prowadzenie własnej firmy

Prawo cywilne dla przedsiębiorców to jeden z naszych podstawowych obszarów specjalizacji. Jednocześnie regulacje z tej dziedziny stanowią bardzo ważny aspekt decydujący o prawidłowym funkcjonowaniu każdej firmy. Kodeks cywilny definiuje zasady obowiązujące podmioty podczas zawierania różnego typu umów i współpracy, w związku z czym każda osoba prowadząca własną działalność niezwykle często spotyka się z normami z tego zakresu. W naszej kancelarii adwokackiej Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo branżowe i doraźną pomoc, chętnie przygotowujemy również wyczerpujące ekspertyzy i opinie na temat umów, weryfikując ich poprawność i przejrzystość, a także bierzemy udział w negocjacji kontraktów, dbając przede wszystkim o dobro Państwa firmy.

Warto również pamiętać, że prawo cywilne systematyzuje też sprawy związane z odstąpieniem od umowy lub wywiązywaniem się z niej w innym zakresie niż ustalono, co zawsze wymaga szybkiej reakcji i odpowiedniego zabezpieczenia. W imieniu Klientów podejmujemy szeroko zakrojone działania zapobiegawcze i naprawcze, prognozujemy potencjalne ryzyka biznesowe i rekomendujemy najlepsze dostępne rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich przedsiębiorców, którzy potrzebują porady prawnej w takich kwestiach jak:

– realizacja strategii personalnej i przygotowanie różnego typu umów pracowniczych;

– regulowanie współpracy z podwykonawcami oraz dostawcami usług i produktów (np. w przypadku planowanych remontów);

– negocjacje z firmami transportowymi i spedycjami;

– wynajem lub zakup gruntów i nieruchomości (np. na potrzeby nowej filii);

– finalizacja wszelkich umów dotyczących zarówno kupna, jak i sprzedaży (dowolnych usług i materiałów);

– ubezpieczenie majątku firmy (np. floty samochodowej, hal produkcyjnych).

– wprowadzenie lub weryfikacji przestrzegania zasad ochrony danych osobowych (RODO)

Zaufanie Klientów – potwierdzenie profesjonalizmu

Gwarantujemy, że do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, starannie zapoznając się z oczekiwaniami naszych partnerów. Natomiast największym wyróżnieniem jest dla nas satysfakcja Klientów i nawiązanie długoterminowej współpracy – aktualnie gwarantujemy obsługę prawną wielu przedsiębiorcom z Łodzi i pobliskich miast.

Zaangażowanie i profesjonalizm naszych pracowników przekładają się bezpośrednio na skuteczne rozwiązywanie już zgłaszanych problemów lub sprawne zapobieganie potencjalnym zagrożeniom. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapraszamy na spotkanie do naszej filii zlokalizowanej w Bełchatowie lub do siedziby łódzkiej. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania, korzystając z szerokiej wiedzy branżowej.